Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej
w Żurominie

1 a

Do 16 lutego 2020 r. można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.

Kontynuuj czytanie

Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – choć służą rozrywce i są powszechnie dostępne, zawierają materiały wybuchowe. Nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może doprowadzić do wypadku. Przypominamy o zasadach zakupów i używania fajerwerków

Noc sylwestrowa – w tym czasie na terenie Unii Europejskiej dochodzi do kilkuset poparzeń, zranień i pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych. 80 proc. ofiar stanowią mężczyźni w wieku 19-50 lat. Najczęstsze obrażenia to oparzenia i skaleczenia głowy i rąk, urazy oczu i uszkodzenia słuchu. Przyczyną większości tych zdarzeń jest niewłaściwe użytkowanie fajerwerków i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa. UOKiK wspólnie z Policją, Strażą Pożarną i Inspekcją Handlową przypomina o zasadach, które pozwolą uniknąć przykrych zdarzeń i bawić się bezpiecznie.

Artykuł na łamach Przeglądu Pożarniczego "Bezpieczne odpalanie"

Kontynuuj czytanie

P1110268

19 grudnia 2019 roku miało miejsce wigilijne spotkanie w Komendzie Powiatowej PSP w Żurominie.

Wigilijne spotkanie rozpoczął komendant powiatowy PSP st. bryg. Adam Dobrosielski, który przywitał strażaków oraz pracowników cywilnych Komendy Powiatowej  PSP w Żurominie i przekazał najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Poświęcenia opłatka i błogosławieństwa zgromadzonym dokonał kapelan żuromińskich strażaków ks. kan. Kazimierz Kowalski.

Kontynuuj czytanie

Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej
w Żurominie

© 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone